Mehanizam brave
Sam svoj majstor, vaši projekti...

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Mehanizam brave

od cikabrka » Sre Jan 03, 2018 5:31 pm

Da li je neko nekad, mozda, nekim slucajem imao problema sa bravom na gepek vratima na Galantu 1998-mo ili slicnim? :D Zaribala je do DZ i nema sanse da je odglavim, bar ne sa metodama kojima sam pokusao :crazy: Zna li neko da li mozda moze da se ubaci neka zamenska itd. Mnogi su mi rekli da dignem ruke od toga 'moze da se otvori iz kabine bla bla' ali necu uporan sam ! :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mehanizam brave

od DJ DEX » Uto Jan 09, 2018 6:10 pm

Može da se reši na dva načina.
Prvi lakši i skuplji način jeste da skineš bravicu i odneseš kod majstora za brave i ključeve da je rasturi ,očisti i podmaže.
DRUGI način je da to sve isto sam uradiš.Najpre skineš bravu.Potom raznituješ onaj niklovani okrugli limčić koji ide preko brave i koji vidiš .Kad njega skineš sledeći se skida onaj poklopac što se pomeri u stranu kad gurneš ključ.Zatim se skine polugica odozdo sa brave koja se zarotira kad okreneš ključ.Kad to skineš onda možeš da izvučeš samu bravicu iz kućišta.To moraš pažljivo odraditi da ne poispadaju oprugice i pinovi .Sve lepo rasturiš podmažeš i vratiš na mesto gde je bilo.Malo moraš da imaš sajdžijske krvi u sebi i strpljenja ali se da napraviti

Korisnikov avatar
cikabrka
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Sub Jul 30, 2016 12:19 pm
Lokacija: Valjevo

Re: Mehanizam brave

od cikabrka » Čet Jan 11, 2018 1:17 am

Skinuta bravica, skinuo sam sve limcice spreda i klapnicu sa oprugicom koja se otvara kad se gura kljuc, e sad ne znam kako da izvadim bravicu iz kucista. Koristio sam malo vecu silu :lol: probajuci da je nekako izbijem i jok, ne mrda. Ima sa donje strane po duzini rupa da kazem i tuda se vide one preckice sto bi trebale da idu da kazem gore-dole kad se stavi kljuc u bravu da prate konturu, nikakve vise polugice ne vidim, jedino ako nisu negde unutra, ili se neko vec bavio time i pojebao za sve pare :clap: Druze moj to je steglo kao da je zavareno plasim se da je ne polomim, ali ni jedan drugi nacin da je izbijem iz kucista ne vidim osim primene jos neke vece sile sa kontra strane :crazy: Raspitacu se malo ovde po Valjevu ima li neko da se bavi tim 'odglavljivanjem' pa apdejtujem post sta se desava cisto da zatvorimo temu. U svakom slucaju hvala na odgovoru. :thumbup:

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: Mehanizam brave

od chetka » Pon Jan 15, 2018 1:43 am

Imao ja isti problem, rešeno kod prvog bravara za 1000din. Šta je radio ne znam, reče da je nešto bilo zaglavljeno. Da li pin same brave ili pomenu neku strano telo, nisam baš pažljivo slušao, uglavnom, sredio je istog dana. A ta cena je bila u bravarskoj radnji u najstrožem centru BG, tako da kapiram da nigde ne može biti skuplje od toga, a meni se žurilo i bilo usput, tako da sam platio. Ne volim sitnim oprugama da se bakćem nikako. :D
Galant EA V6-24

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 10:57 pm