Colt CZT 4G15
Kvarovi i popravke...

Mivec13
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Apr 12, 2019 10:31 pm

Colt CZT 4G15

od Mivec13 » Pet Apr 12, 2019 11:17 pm

Otvaram ovu temu za motor 4G15 koji se ugradjuje u Colta CZT (od 2006 godine). Svako pitanje i odgovor su dobrodosli na temi, pa cak i ispravka ako je nesto pogresno napisano 😁.

Tacan kod motora koji ide u ovog malog japanca koji je sklapan u fabrici u Holandiji je 4G15T. Blok motora izradjen je od celika i ima radnu zapreminu od 1468 kubnih centimetara. Motor poseduje turbinu i u najslabijoj varijanti ima fabrickih 150 konjskih snaga i 210 njutn metara obrtnog momenta. Motor ima multi-point ubrizgavanje i opremljen je Mivec sistemom varijabilnih ventila. Motor poseduje kais.

Mivec13
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet Apr 12, 2019 10:31 pm

Re: Colt CZT 4G15

od Mivec13 » Pet Apr 12, 2019 11:45 pm

Sad imam dosta pitanja u vezi ovog motra kao i celokupnog auta.
1.Koja je potrosnja ovog motora po Beogradu (bez zestoke voznje, od tacke A do tacke B, sto kazu onako babski da se vozi)? Znam da je to auto od 150 konja ali isto tako ima i turbinu, varijabilne ventile koji menjaju profil bregaste tek na nekim obrtajima (nisam tacno siguran na koliko , ako neko zna nek napise) plus auto je tezak tek oko 1050kg.
2.Mivec varijabilni sistem kod ovog motora je samo na usisnim ventilima ili menja profil rada i izduvnih ventila?
3.Kakva turbina ide uz ovaj motor (da li ima varijabilna zakrilca), i koliko je pouzdana?
4.Da li je motor sklon problemima sa kompresijom ( dihtung glave motora, gumice ventila, karike na klipovima)?
5. Da li motor trosi ulje (moze se odnsiti na pitanje 4.)?
6.Da li je motor sklon prevremenom trosenju lezajeva klipova i radilice (znam da zavisi dosta od km i odrzavanja)?
7.Da li je glava motora od aluminijuma ili je od celika?

8. Kako generalno stoje stvari sa cenom delova i dostupnoscu za ovaj motor i auto znajuci da je to pomalo egzotika za nase predele( pumpe za vodu, kaisa, seta kvacila, plivajuceg zamajca, amortizera, i ostalih delova za trap)?

9. Koje su mane ovog auta po vama?

10. Da li Dex, ima iskustva sa ovim modelom auta i motra , da li neko servisra Colta CZT kod njega? (Pozdrav za Dex-a i veliki Respect)

Izvinjavam se na ovolikom broju pitanja, znam da ih je dosta :D .

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt CZT 4G15

od DJ DEX » Sre Maj 29, 2019 4:39 pm

Mnogo pitanja i mnogo kalkulacija.Cene delova u skladu sa T oznakom .Auto je zanilmljiv i solidna zamena za Evo. :lol: Agregat jedan od najboljih u novijoj generaciji.Snaga fina za tako mali auto.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 4:54 pm