Eagle Talon 1gb/ Eclipse DSM
Predstavite vaš Mitsubishi i modifikacije koje ste radili na njemu...

Gorski Zmaj
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 21, 2021 9:08 am

Eagle Talon 1gb/ Eclipse DSM

od Gorski Zmaj » Ned Nov 21, 2021 9:27 am

Нов сам овде, па не замерите, нисам користио форуме годинама. Морам још мало истражити како да окачим слике.
Наиме, возим DSM Eagle Talon 1gb 1993. 1.8l 180 KS. Дакле, као што знате, међугенерација еклипса 1г и 2г. Произведен и увезен из Америке.

Претходни власник га није нешто баш очувао, али с обзиром на године, добар је. Ја сам урадио комплет трапове, амортизере, кочнице, уља и целокупан ентеријер пресвукао еко кожом, избацио онај ружни дотрајали штоф или како се већ зове, урадио пластике и преправио централну конзолу да иде скроз до задње клупе као наслон. Оно што је тренутно лоше, то је лак, који је претходни власник урадио код неког НЕ-мајстора пре две године, па се он сада интензивно љушти, кров је префарбан, база и кит лоши, па почело да пуца. То је следећа ставка за урадити. Корозије нема ни под микроскопом.

Имам мало проблема са паљењем, тачније капа пробија, али сам је решио привремено, јер делова не могу наћи тренутно нигде због ове ситуације. Сам радим, углавном механику сам регулишем, што не умем, иде код правог мајстора :lol: .

Кад пронађем како да окачим слике, постављам, па ћете моћи да кажете понешто. Ако вас нешто и на основу оваквог писања интересује, питајте. Хвала и свако добро!

Gorski Zmaj
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 21, 2021 9:08 am

Слике

od Gorski Zmaj » Ned Nov 21, 2021 9:52 am


Gorski Zmaj
Početnik
Početnik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned Nov 21, 2021 9:08 am

Re: Eagle Talon 1gb/ Eclipse DSM

od Gorski Zmaj » Ned Nov 21, 2021 10:07 am

Заборавих да напоменем још... Троши око 7 литара град, 6 литара отворени пут. Претходни власник је желео да га упропасти па му је сипао 5w30 i 15w30. Трошио је 2 литра уља месечно :o , уље пробијало на сваком могућем саставу. Тад му је потрошња горива била око 12 литара.

Ја сам то лепо источио, просуо у ђубре, сипао 10w40 и не троши више ни кап. Још не могу сасвим да оперем флеке од уља.

Првобитно је био турбо, па је то неки паметњаковић скинуо... Па смо спали на 130 коња.

Сет квачила промењен пре 5000 км. Од тога ја прошо 4000. Амортизери нови KYB. Озвучење старо али ок. И то ће доћи на ред.
Свећице и каблове променио пре неки дан.

Остало је дакле, фарба, лак, разводна капа (још увек оригинална) која пробија, ал сам је средио привремено па сад опет мотор преде.

Све у свему, никад ударан, генерално у добром стању.

Локација, Ниш-Требиње.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Eagle Talon 1gb/ Eclipse DSM

od DJ DEX » Pon Dec 06, 2021 9:59 pm

Заборавих да напоменем још... Троши око 7 литара град, 6 литара отворени пут. Претходни власник је желео да га упропасти па му је сипао 5w30 i 15w30. Трошио је 2 литра уља месечно :o , уље пробијало на сваком могућем саставу. Тад му је потрошња горива била око 12 литара.

Ја сам то лепо источио, просуо у ђубре, сипао 10w40 и не троши више ни кап. Још не могу сасвим да оперем флеке од уља.

Првобитно је био турбо, па је то неки паметњаковић скинуо... Па смо спали на 130 коња.

Сет квачила промењен пре 5000 км. Од тога ја прошо 4000. Амортизери нови KYB. Озвучење старо али ок. И то ће доћи на ред.
Свећице и каблове променио пре неки дан.

Остало је дакле, фарба, лак, разводна капа (још увек оригинална) која пробија, ал сам је средио привремено па сад опет мотор преде.

Све у свему, никад ударан, генерално у добром стању.

Локација, Ниш-Требиње.
Izgleda da cu saznati nesto novo.Eklips sa 1.8 turbo motorom i 180ks je za mene nepoznanica kao i taj medjumodel,
pogledao sam slike i to jeste Eagle Talon koji je u sustini Eklips prve generacije.Motor 1.8 8ventila sa razvodnikom sam video uEklipse ili u Plymouth LAser koji je jos jedna podvrsta Eklipsa ali ne sa turbinom.
Poslacu ti moj kontakt broj pa mi molim te prosledi slike na Viber.
Sedista si presvukao ali na slikama deluje kao da su presvlake od eko koze 2 broja vece,malo se salim al cudno izgledaju.

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 6:57 pm