HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od DJ DEX » Sre Jul 13, 2011 10:52 pm

Pitanje je sad?Dal je neko imao susreta sa ovom vrstom dodatka na kolima.
Ono sto sam cuo, a nisam probao,je da je to jedan da kazem sasvim obican uredjaj koji izgleda kao jedan rezervoar sa vodom u koju su uronjene dve elektrode,koje su prikacene na + i - na instalaciju od kola sto znaci 12-14v i dok napon prolazi kroz njih odigrava s eproces elektrolize prilikom koje se oslobadja gas vodonik koji preko cevke odlazi u usis na motoru i na taj nacin obogacuje smesu gasova koja ulazi u motor i mesa se sa gorivom.
Kazu da je usteda od 20-30% u zavisnosti od kubikaze.Moze na sve tipove bez obzira na vrstu pogonskog goriva.Moze na benzince koji imaju ugradjen plin....
Postoje i mane kazu da je uredjaj koji je ugradjivan kod nas zimi sklon zamrzavanju pa nema efekta i sklon koroziji i truljenju.
Sve je ovo prica koju sam cuo od momaka koji su to ugradjivali kod nas al bi voleo da saznam i nesto vise.Imamo i strucnjake na forumu pa verujem da bi bilo interesantno pozabaviti se ovom temom.
Ja sam cak nesto i probao na tu temu.Naime kod drugara smo dokoni i uz pivo naravno na brzaka napravili nesto da proverimo dal se stvarnu pri prolasku struje kroz 2 eksera koji su uronjeni u cesmovacu nesto desava.Vrlo brzo nakon ukljucivanja struje prineli smo sibicu cvki koja je virila iz posude i :idea: ....Eureka posuda je uz pojavu plamena eksplodirala i umalo nam nije oci isterala i ozbiljno povredila.Al koga sisa preziveli smo i dosli do zakljucka.Ubuduce koristimo plastiku za eksperimente a Vodonik se definitivno oslobadja :mrgreen:
Nadam se da sam vas zainteresovao za ovu vrstu alternative :o POZDRAV

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od promaseni » Čet Jul 14, 2011 12:00 pm

I ja sam malo proučavao ovu temu. Nije neki problem sklepati uredjaj. E, sad i tu ima relativnih stvari. Radi se elektroliza rastvora sode bikarbone i oslobađa se HHO gas (ne preskavi gas) i ne može doći de eksplozije, čak ni sa više popijenih piva. Koncentracija sode bikarbone je data, čini mi se supena kašika na litar vode. Ono od čega zavisi količina dobijenog gasa je površina elektroda. Većom površinom elektroda dobija se više HHO gasa ali se i povećava potrošnja struje iz akumulatora i brže se "potroši" rastvor. Sad tu treba naći pravu meru, da ne bi bilo "veća dara nego mera". Ja sam siguran da i jačina rastvora može itekako da utiče na količinu dobijenog gasa.
I svi koji prodaju ovakve uređaje prporučuju smanjenje količine goriva koja ide u motor, znači štipanje na nekom od senzora, čak i prodaju adaptere koji se kače na razne senzore.
Sve mi je to bilo primamljivo, ali ko će bre sad da se zeza sa tim dok ne proradi kako treba. I zamisli, dođeš na pumpu da sipaš gorivo i onda kašičicom sipaš sodu bikarbonu u teglu pod haubom.
Bilo bi: "Komšija, šta mu je, muči ga gorušica? Ili možda motor štuca?" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od DJ DEX » Pet Jul 15, 2011 7:18 pm

Sad mi kazes za Sodu a mi da poginemo bez zrna baruta :lol:

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od promaseni » Pet Jul 15, 2011 10:39 pm

Soda, brate, al moraš da ugradiš sifon pod haubu :lol:

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od promaseni » Pet Jul 22, 2011 9:41 pm

Pronašao sam u nekom kršu jednu laboratorijsku "teglu" sa masivnim metalnim poklopcem i dva holendera na njemu, mogu da se navuku dva creva. Kad se vratim sa odmora , za nekih dvadesetak dana, dajem se na posao da vidim kako radi auto na sodu bikarbonu! :D

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od coggo » Sub Jul 23, 2011 12:29 am

Pogledajte ovaj prilog. Water4GasExpert (Part 1)

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od Vlada » Sub Jul 23, 2011 10:16 am

Verovatno si mislio na ovo :?:

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od gile » Sub Jul 23, 2011 11:29 am

Verovatno si mislio na ovo :?:
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od Vlada » Sub Jul 23, 2011 3:09 pm

^Cisto da proverim i stavim na forum... :ugeek:

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: HIDROGEN-VODONIK?Alternativa za ustedu!?

od coggo » Sub Jul 23, 2011 9:05 pm

Da,to je samo jedan od primera na you tube,a ima ih more. Interesantna alternativa pošto model,GDI koji posedujem se nalazi na crnoj listi modela (10-ak) na koje se ne preporučuje i ne ugrađuje plin,a svaka ušteda je dobro došla. Bogami sam do kasno sinoć ostao na netu po pitanju ove teme. Mejlirao sam firmu koja je izašla na poslednji sajam automobila u Srbiji i evo kakav sam odgovor dobio:
Poštovani Mihajlo,
hvala na interesovanju za naš proizvod.

Naš proizvod HS-VG 60 može da se ugradi na vaš auto.
Garanciju na proizvod daje proizvođač to jest mi.
Garanciju na ugradnju daje servis za ugradnju.
Garanciju da naš aparat ne može izazvati nikakvu štetu na vašem autu, dao je MAŠ. FAK. u Beogradu.
Kupiju uverenja imate u prilogu.
Posle ugradnje možete i vi otići na MAŠ. FAK. u Beogradu i uraditi atest uređaja na vašem vozilu.
Vezano za gore navedeno, mi vam takođe garantujemo da naš uređaj:
kad se pravilno ugradi i kad se pravilno koristi, ne može da izazove nepovoljna dejstva na bilo koji tip motora i nabilo kom vozilu, pa i vaš.
________________________________________
HS-VG 60
štedi do 30% dizel i benzin goriva na svim vozilima...
Iz destilovane vode pravi gorivo HHO gas.
Atestiran i legalan prouizvod.
U saobraćajnu se upisuje > HS-VG HHO GAS <

Namena: Motori zapremine do 2.000 cм3.
Proizvodnja: 55-70 litara HHO gasa na sat vremena.
Ulaz: Napon 12V, struja 10-15A, snaga 120-180w.
Potrošnja: 20-50ml (mili-litar) na jedan sat rada.

Spisak delova:
1.. VODONIK GENERATOR– čelična hilzna 80х330мм
2.. VODENI ČEP– plastična hilzna 50х280мм
3.. Creva za protok HHO gasa – crna armirana 10мм
4.. Bakarni provodnici - crni i crveni 10мм2
5.. Bakarni provodnici - crni i crveni 1,5мм2
6.. Relejni prekidač - od 30 dо 70А
7.. Topljivi osigurač– veliko telo, оd 40 dо 80А
8.. Elektronika HS-VG 60

Elektronika HS-VG 60 montirana je u kabinu kod vozača - funkcije:
1.. Prati nivo tečnosti preko sonde u aparatu i svetlosnim signalom, crvene diode, zvučnim signalom na svakih 10 minuta, obaveštava korisnika da ima još jedan sat da dospe 300 mili-litara destilovane vode u aparat.
2.. Glavni prekidač koji se napaja sa kontakt napona sa vozila i prekida relejni prekidač.
3.. Svetlosni signal diode zelene boje koja korisnika obaveštava da aparat radi.
4.. Meri napon i uključuje aparat nakon što utvrdi da je motor pokrenut i da je alternator krenuo da proizvodi struju. Ova zaštita radi i ako je pukao kaiš alternatora ili je iz bilo kog razloga struja prestala da dolazi iz alternatora.

Cena sa PDV-om: 295e + 30-50e ugradnja u servisima širom Srbije
________________________________________



Pozdrav,
Čedomir Ljubinkovic
projekt menadzer
HYDROGEN SOLUTIONS d.o.o.
Surcinska 9e Novi Beograd 11070
(Na putu za Ledine, preko puta Grand kafe)
www.hho.rs
+381.11.226.0807
+381.63.777.2663
cedomir@hho.rs

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 5:21 pm