Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć
Vesti i testovi koji su vezani za mitsubishi...

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Nino » Sub Avg 20, 2011 12:52 pm

Slika

Vozači imaju rok do 19. septembra da nabave obaveznu opremu, predviđenu novim Zakonom o saobraćaju Srbije. Ovom zakonu, nema sumnje, najviše se raduju proizvođači paketa prve pomoći. S obzirom na to da je u 2010. godini registrovano 1.567.113 automobila, računica pokazuje da će vozače u našoj zemlji ispunjavanje ove odredbe koštati 3.761.071.200 dinara ili oko 37 miliona evra!

Prema ovom zakonu, obavezan je novi komplet prve pomoći po standardu SRPS Z.B2.001. Vozači su imali rok od godinu dana ili do prve sledeće registracije, da zamene ovaj komplet. Sastav kompleta za pružanje prve pomoći odobrila je Agencija za lekove i medicinska sredstva Srbije.

- Vozači mogu da koriste komplete prve pomoći sedam proizvođača čiji proizvodi zadovoljavaju standarde, a to su „Karan Co.“, „Galenika“, „MBS Tehno d.o.o.“, „Mediteks A.D.“, „Tosama d.d.“, „Evropa lek d.o.o.“ i „Altios.d.o.o“ - kaže Aleksandar Tucović, portparol Agencije za lekove.

Čiji će komplet prve pomoći kupiti biraju vozači, važno je samo da je komplet izrađen po važećem standardu. Postoje dve vrste prve pomoći, tip A za motocikle i tip B za automobile. Za ove kompleta treba izdvojiti od 2.400 do 3.500 dinara. Ukoliko nema odgovarajući komplet za prvu pomoć vozač će morati da plati kaznu od 3.000 dinara.

- Moguće je dopunjavati komplet neophodnim sadržajem, ali se mora paziti da nije istekao rok starom sadržaju - kaže Damir Okanović iz Srpskog komiteta za bezbednost saobraćaja. - Mi smo ispitivali cene sadržaja i verujte nam kada se sve popuni kako treba, cena je gotovo ista kao kad se kupi novi komplet.

Svaki komplet prve pomoći ima rok trajanja od pet godina. To važi i za „fabričke“ komplete prve pomoći, koje vozači dobijaju uz automobil, iako na njima piše da je rok trajanja neograničen.

RIZIČNIM SKUPLJE OSIGURANJE

Oko 70.000 vozača u Srbiji imaće, od 1. septembra, dodatni trošak prilikom registracije svog vozila. Toliko ih, u proseku, prouzrokuje štetu u saobraćaju u toku godine dana, pa ih sada očekuju skuplje polise obaveznog osiguranja od autoodgovornosti.

Od septembra, naime, konačno počinje primena dugo najavljivanog bonus-malus sistema kod utvrđivanja cene ovog osiguranja. On podrazumeva da pažljivi vozači plaćaju nižu premiju osiguranja, dok oni koji rizičnije voze, sa jednom učinjenom štetom između dve registracije, moraju da plate čak 50 odsto skuplju polisu. Ako učine tri štete u jednoj godini, što je ipak redak slučaj, platiće čak 2,5 puta veću cenu.

Prema podacima NBS, prosečna premija osiguranja od autoodgovornosti po putničkom vozilu u 2010. godini iznosila je oko 8.300 dinara, te je lako izračunati koliko će koštati nova polisa, već u zavisnosti od broja učinjenih šteta. Tako će vozač koji ima učinjenu štetu, platiti na ime premije 50 odsto veću cenu, na našem primeru 12.450 dinara. Međutim, ako u toku te iste godine napravi dve štete, platiće 17.430 dinara, dok će onaj sa tri štete morati da izdvoji celih 20.750 dinara.

Autor : P. Živković
Foto : Novosti.rs

Preuzeto sa:
http://auto.blog.rs

Korisnikov avatar
Kempi
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 612
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 11:17 pm
Lokacija: Jagodina-300m od DVE zirafe

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Kempi » Sub Avg 20, 2011 3:38 pm

Meni prva pomoc sluzi da podglavim "bazuku" u gepeku da se ne kotrlja,dimenzije mi taman odgovaraju a i tvrda kutija :D ...gore na njoj je odstampano ovo srps......cini mi se da je proizvodjac mediteks (otpala je nalepnica sa donje strane),dobio sam je prosle godine i odmah joj nasao primenu :lol:
kad porastem biću DJ DEX

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Vlada » Pet Avg 26, 2011 8:21 pm

Jel zna neko gde ima da se kupi najjeftinija prva pomoc :D

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od darijailija » Pet Avg 26, 2011 10:50 pm

U metrou ima prva pomoc od pomenutih i cena je na akciji 1500 rsd. :thumbup:
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Vlada » Sub Avg 27, 2011 12:22 am

U metrou ima prva pomoc od pomenutih i cena je na akciji 1500 rsd. :thumbup:
Hvala za info :thumbup:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od DJ DEX » Sub Avg 27, 2011 8:55 am

I ja sam video tu jeftinu Prvu pomoc u Metro-u al nisam smeo da je uzmem pise na njoj MADE IN CHINA :!: :?:

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Beasaster » Sub Avg 27, 2011 6:16 pm

cini mi se da je sada recimo u tempu na akciji 1700 rsd,ne bih znao koji proizvodjac,a sto se tice te iz metroa-uzeli su ovi moji iz firme za sluzbena vozila i dali su nam jos i neke potvrde koje idu uz njih,odobrenje ministarstva ili sta vec jos.....ja sam pre par meseci uzeo galenikinu,bila je na nekoj akciji oko 2100,uglavnom je oko 2000...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Vlada » Sub Avg 27, 2011 6:25 pm

Danas sam bio u metrou, uzeo neku slovenacku Tosama 1490 bez PDV-a, a bila i neka turska 300din vise.
Jedan savet za one koji kupuju: pogledajte datum do kad vazi :!:

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Vozačima rok do 19. septembra za prvu pomoć

od Vlada » Sub Jun 20, 2015 1:56 pm

Opet za.ebancija na ovu temu :mrgreen:

Valjda je do sada istekao rok za neke stvari u kompletu, ali ne mora da se kupuje ceo nego samo ti delovi i ispadne duplo jeftinije, pa ako neko zna gde sta koliko itd?

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:55 pm