Preporuka za motorno ulje
Kvarovi i popravke...

74 postova
Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: Preporuka za motorno ulje

od rudar » Ned Okt 02, 2011 4:23 pm

Šta se dogodilo sa Eneosom uljem, pa je cena jedne litre spala za 2 godine sa 1100 na 800din, da ne pominjem razliku u ceni kantice od 4l koja je bila 3900 a sada, na akciji 2200... Lepe cene ali mi deluje baš čudno?

U pitanji je ENEOS Premium Hyper 5W40.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Preporuka za motorno ulje

od DJ DEX » Ned Okt 02, 2011 10:23 pm

Pricao sam zastupnikom koji kaze da cene moraju da prilagode trzistu.Ipak kod nas je to "novo"ulje koje se probija na trziste.Pre par meseci je bila akcija kad su prodavali 4l za 1100din po sistemu 3+1gratis.To je bila cena za polu sintetiku.Kvalitet ulja i samo ulje je isto rec je samo o marketingu.

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka za motorno ulje

od TRIO_driver » Čet Okt 06, 2011 6:29 pm

Nista se ne menja u kvalitetu, u pitanju su prodajne akcije, radi popularizovanja brenda.

Japanci su im dali dobre cene za sleper, tako da se cilja na ulja koja imaju prodju ovde.

Na neki nacin sam ih ja malo pogurao da krenu sa time, jer su pre toga radili(i dalje rade), francuska ulja pre svega, ali posto za japanska i korejska vozila fali kvalitetne ponude na trzistu, tu se ukazala trzisna nisa, malo smo analizirali i krenuli su sa ovim pre dve i vise godine.

Ja radim sa njima odlicno, imamo sjajan odnos, i veoma su otvoreni za saradnju, sve sto sam trazio, izlazili su u susret, i ako se ne promeni nisto naveliko, ENEOS ce biti prisutan i dalje ozbiljno na trzistu. Meni i coveku zaduzenom za ENEOS je veoma stalo da to ide, jer slobodno mogu da kazem, posle 14 tona prodatog ulja za proslu godinu, moji kupci su prezadovoljni kvalitetom, tako da ga mogu najtoplije preporuciti, a mreza gde se moze kupiti ulje raste svakim danom.
Slika

Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: Preporuka za motorno ulje

od rudar » Pet Okt 07, 2011 8:35 am

Da, razumem. I nemam ništa protiv akcija i sniženja. 8-)
Jedino što će se naći neka smrdljiva srbenda da ga pomalo pakuje u nekoj šupi, samo ako postane tražena roba...

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Preporuka za motorno ulje

od max i minimax » Čet Nov 24, 2011 12:27 pm

Kako biti siguran da se ne kemija sa nekim uljem?
Kod mene se šuška da Mađari,firma Šakal nešto mute sa Eneosom

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Preporuka za motorno ulje

od zoltangti » Čet Nov 24, 2011 1:34 pm

Sakal Metal je generalni distrubuter za Eneos ulje u Madarskoj!

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Preporuka za motorno ulje

od max i minimax » Čet Nov 24, 2011 2:26 pm

I u Hrvatskoj

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka za motorno ulje

od TRIO_driver » Pet Nov 25, 2011 6:41 pm

Prvo, ne mulja, vec je pokusao neformalno da prodaje u Srbiji.

Szakal Metal je dobio zastupnistvo za Madjarsku, a verovatno i za HR, pa su probali i u SRB, kroz mrezu svojih prodavnica.

Medjutim, za Srbiju postoji ovlasceni distributer, tako da je Szakal dobio bananu za nase trziste, te ne sme da ga nudi, a ovdasnji uvoznik ga ceka na zicer, ako pocne opet da nudi.. ;)
Slika

Korisnikov avatar
viking021
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 11:26 pm
Lokacija: Detelinara,Novi Sad

Re: Preporuka za motorno ulje

od viking021 » Pet Nov 25, 2011 7:10 pm

Kupih danaske eneos 10W-40,sintetika 1640 dinara 4 litre u novom sadu,nisam ni gledao,bili su pred zatvaranje pa se sad pitam dali sam možda trebao polu sintetiku...? (colt C51A)
...a što se tiče pakovanja na malo ja znam za agip i castrol,u NS se štampaju nalepnice... :shh:

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Preporuka za motorno ulje

od TRIO_driver » Pet Nov 25, 2011 10:58 pm

10w40 ti jeste polusintetika, a ima prefiks na kanti Syntetic, jer je na bazi sintetickih sirovina.

Full sintetika 5w40/5w30 ima jos vise sintetickih aditiva, koji joj pomazu da zadovolji potrebe motora nove generacije.

Mineralna ulja 15w40, 20w50 itd, ona se prave na bazi mineralnih ulja, bez skoro aditiva uopste, zato su i jeftinija u odnosu na sinteticka, koja su komplikovanija, i moraju se napraviti, za razliku od mineralnih, koja se blago dorade, i maltene u neizmenjenom obliku se prave za upotrebu.
Slika

74 postova

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:30 pm