Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra
Vesti i testovi koji su vezani za mitsubishi...

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od Nino » Uto Sep 20, 2011 4:50 pm

Svaki vozač koji do 1. oktobra ne nabavi novi komplet prve pomoći, čija je cena između 2.000 i 2.500 dinara, rizikuje da plati kaznu od 5.000 dinara. Kazne predviđene za pravna lica iznose od 60.000 do 600.000 dinara.

Rok od godinu dana koji je, na osnovu pravilnika o tehničkim uslovima za motorna vozila, ostavljen učesnicima u saobraćaju za nabavku odgovarajućih kompleta za prvu pomoć, istekao je juče. Saobraćajna policija će do početka oktobra samo kontrolisati i upozoravati vozače na ovu obavezu i nepravilnosti.


Jedna od nedoumica kod srpskih vozača bila je da li mogu samo da zamene medicinska sredstva iz kompleta kojima je istekao rok trajanja ili moraju da kupuju ceo nov komplet.


- Vozači mogu da kupe novi i zamene upotrebljeni medicinski element ili onaj kojem je istekao rok trajanja. Važno je da su sva sredstva u kutiji na broju i da su ispravna, odnosno da imaju odgovarajući rok trajanja, bez obzira na datum naveden na kutiji - kaže Stojadin Jovanović, direktor Agencije za bezbednost saobraćaja. U prodaji se nalaze odobreni kompleti sedam proizvođača, koji se mogu kupiti u apotekama, u svim objektima Auto-moto saveza Srbije, na benzinskim pumpama, kioscima, u auto-salonima...

Slika

Autor: M. Petković

Preuzeto sa:
http://www.blic.rs

Korisnikov avatar
Djole73
Početnik
Početnik
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 3:06 am
Lokacija: Beograd

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od Djole73 » Uto Sep 20, 2011 8:20 pm

A dobar mu je ovaj odgovor pod tackom 5... Nemojte vi zemljaci slucajno da regulisete rad hitne pomoci kao sto je u normalnim zemljama nego osurite za prvu pomoc i kazne vozace od kojih 80% ne ume na zivom i ne povredjenom coveku puls da pronadje, a kamo li da zna da upotrebi nesto iz tog kompleta! E da, i bitno da necemu slucajno nije prosao rok, hoce makaze da zardjaju ili zavoj da se ubudja od stajanja... Stoka bre!!! :sick:

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od coggo » Uto Sep 20, 2011 8:33 pm

Ovako nešto ima opravdanje,što opet zavisi od nas koji sedimo za volanom. Potrudiću se da ne budem preopširan jer je vezano za moje lično iskustvo i komplet prve pomoći. Daleke 2001 poslom se zadesim na najlon pijaci u Novom Sadu,subota ili nedelja,nebitno. U višku slobodnog vremena svratim na autopijacu i kupim prvu pomoć-Galenika za neverovatnih 200 din. Original fasifikata,neka žena prodavala izloženo na šatorskom krilu,kutije uredno zapakovane u najlon kesu,čovek bi rekao sterilno i to je to. Iste godine novembar,20.00h pošao po dete sa treninga,promiče prvi sneg,brzina ne veća od 45 km/h. Vozim sredinom ulice,asfalt mokar,loša vidljivost. Iz suprotnog pravca,malo dalje nailazi auto pod dugim svetlima. U deliću sekunde ispred desnog fara primećujem katadiopter bicikla,kočim al uzalud,biciklista je već naboden i vidim kako njegova faca leti prema levoj strani šofer šajbne. Čovek se kotrlja niz haubu i pada ispred auta gde ostaje da leži. Prvo što mi je palo na pamet je kutuja preve pomoći. Uzimam je,izbezumljeno kidam celofan,otvaram kutiju a iz nje ispadaju neke krpe,komadići kartona i komplet zihernadli (10-ak komada). Na svu sreću biciklista je samo zadobio blaže kontuzije i sve se skončalo kako treba. Sad se treba zapitati da li je neophodno imati pribor za prvu pomoć,po meni pre nego rezervnu gumu i sve ostalo?! Posle svega sam se pitao,šta bi da mi je stvarno trebao taj komplet do dolaska hitne pomoći? To što se sad izmišlja kakav i po kojim standardima,to je već nešto drugo.

Korisnikov avatar
Djole73
Početnik
Početnik
Postovi: 17
Pridružio se: Ned Sep 18, 2011 3:06 am
Lokacija: Beograd

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od Djole73 » Uto Sep 20, 2011 8:54 pm

Pa to drugo u ovom slucaju nije drugo nego prvo jer je ovo po meni jos jedna (dugorocna) otimacina para. Da ne bude zabune, slazem se da u kolima treba imati prvu pomoc, ja ovog trenutka imam 3 (i slovima TRI) kompleta, 1 novi jer sut s' rogatim ne moze i 2 stara sa kojima sad ni sam ne znam sta cu, ali mi se cela prica gadi jer suvise lici na onu pricu kada mangupi hoce da ti prodaju ciglu pa ili ces da je kupis za sve pare iz dzepa, ili ce da te izbiju i otmu ti pare... :problem:

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od coggo » Sre Sep 21, 2011 11:21 pm

Fora je što sve pa i sanitetski materijal ima svoj rok trajanja. Bilo bi logičnije da na zavojima,gazama,komresama i ostalim čudima koje čine sadržej kompleta proveravaju rok trajanja. Nešto što je isteklo za upotrebu odeš pa kupiš u apoteci. Makaza i sličnih instrumenata ima gde hoćeš. Siguran sam da svako može da nabavi sve sa spiska i po brojnom stanju i to 200% sterilno. Al nisu to zavoji iz apoteke,ovi u komletu su magični.

Korisnikov avatar
Zaca
Standardan član
Standardan član
Postovi: 82
Pridružio se: Sre Nov 24, 2010 12:08 am
Lokacija: Beograd - Karaburma

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od Zaca » Pon Sep 26, 2011 11:19 am

Jos jedna u nizu nebuloza u zemlji Srbiji ! OK je to da svako mora da ima komplet za prvu pomoc, ali kakav bre JUS kakav standard. ... Klepacina bre, klepacina klasicna, otimacina, razbojnistvo !!!!
Mi nismo ljudi, MI smo sa Karaburme ...

NAMIRISASE iza DVERI mase gladnih, ljutih zveri i ...

Korisnikov avatar
Mirage90
Standardan član
Standardan član
Postovi: 88
Pridružio se: Čet Sep 08, 2011 2:08 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od Mirage90 » Ned Apr 01, 2012 11:55 pm

E sad, necu ono da skrnavim, ali ako se ne daj Boze srokam sa 150 negde, ni moji automatski pojasevi ni air bagovi ni atestirane prve pomoci mi ne trebaju! Ali dobro, da predjem sad na ono sto sad hocu da pitam. Pre dva dana idem u skolu, i na mostu (Most Slobode, Novi Sad), patrola, ali bez radara, i on meni mahne kao u ''Mrtav Ladan'' sa palicom. I ja stanem, dam mu dokumente, i pita me on, kakvu prvu pomoc imam. Ja izadjem napolje, otvorim mu gepek, a moja prva pomoc starija od auta (auto '90. godiste), a poklopac pukao na pola, pa su vec duze vreme gaze i one ciode ili sta vec onako malo rasute po gepeku. I on mi kaze, kao nemam tu ATESTIRANU prvu pomoc, i kazna je 5000. Nije mi nista napisao, uspeo sam da ga namolim, ali, neko je tu napisao valjda da imamo nekih godinu dana ''vakuuma'' za kupovine te ''atestirane'' prve pomoci, pa da li mogu da se izvadim na to?!
Slika

Korisnikov avatar
angelss
Fotograf kluba
Fotograf kluba
Postovi: 348
Pridružio se: Ned Okt 17, 2010 2:47 am
Lokacija: Belgrade

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od angelss » Ned Apr 08, 2012 7:42 pm

Svi vakumi su istekli :lol:

Korisnikov avatar
Rale
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 262
Pridružio se: Uto Okt 11, 2011 4:44 pm

Re: Kazne za neposedovanje kompleta od oktobra

od Rale » Ned Apr 08, 2012 9:50 pm

Manje vise sve to sto kaze i zakon i vi, ko jos moze da se seti kako se pravilno ukazuje prva pomoc :?: :?: :?: :?:
Ne zaboravite da nestrucno ukazana pomoc usled cega moze doci do invaliteta ili ne dao Bog smrti ostaje na nasoj savesti.
To mu dodje kao operacija uspela a pacijent umro :angel: :angel: :angel: :angel:
Zato gospodo razmislite :idea: :idea: :idea: :idea:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 0 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:55 am