Mitsubishi Galant EA0 TNG edition
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od Beasaster » Pon Jan 21, 2013 12:38 pm

E pa ovako,zbog novonastale situacije reših da u svog ljubimca ugradim plinski uredjaj.
Prošli vikend,tačnije subotu ostavih auto,a do ponedeljka je sve bilo gotovo,e sada utisci...
Naravno nije ugradjen venturi sistem ,već sekvent...
Prva dva dana vožnje na plinu prešao sam 120 km,potrošnja je bila 9,5 l,ali to su prvi kilometri na plinu,a ni kilometraža nije merodavna za merenje potrošnje...
U početku deluje sve normalno pri normalnoj vožnji,medjutim osetno slabije vuče kada se obrtaji dignu na 3000 i kada želim da naglo ubrzam,pali mi se check engine lampica i stoji upaljena,a auto hoće da zaštuca,i još jedna stvar kada sam na autoputu i vozim konstantnom brzinom od recimo 80 km/h primećujem da auto trza tj. cima ...
To je u suštini negatino što se dešavalo posle ugradnje i testiranja.Nakon toga sam otišao kod plinadzije,seo je samnom u auto ,povezao ga na računar,i krenuli da istestiramo po željenom režimu vožnje.Provozali smo se 50-ak kilometara,on je za to vreme podešavao parametre,menjao mapu itd. Uglavnom od tada je prošlo 6 dana,a auto ide rekao bih identično kao na benzinu,neku razliku u ubrzanju i ne vidim,a ako postoji ona je minimalma,kada ga malo poteram u obrtaje ooodlično prima gas,lampica koja je bila upaljena na plinu - check engine više ne gori (kada se prebaci na benzin gasila se ) .
Sada je sve kao na benzinu,ja sam zadovoljan, a što se tiče potrošnje - videćemo kolika je kada se isprazni rezervoar...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od Vlada » Pon Jan 21, 2013 3:31 pm

Istu frku sam ja imao na carismi, isto reseno i evo sve ok vec par godina.

Gde si radio, ako nije tajna :)

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od zoltangti » Pon Jan 21, 2013 8:05 pm

dada tako je skoz svakog ne korektnog servisera!
Da te objasnim sta rade , ugrade plin , a posle naprave autocalibraciju i dobikes tasko auto!
posle dode te stvari da check , i trese, i hoce da stane.....
samo korektno tako moze da se steluje da sednes sa serviserem i idete na krug i usput on steluje !
ac stag 4 su ugradili? tocakboca 51 lit?
poz

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od coggo » Pon Jan 21, 2013 10:49 pm

Pametno rešenje,ima da se navozaš i neka ti je sa srećom :thumbup:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od DJ DEX » Pon Jan 21, 2013 11:08 pm

Samo pozuri sa atestom.Dobio sam neke nezvanicne informacije da ce cena atesta otici u nebesa.Kostace kazu kao i ugradnja.Izdavace ga oni koji su ga ugradili,tj.majstori sa sertifikatom za ugradnju.

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od Beasaster » Uto Jan 22, 2013 3:36 pm

dada tako je skoz svakog ne korektnog servisera!
Da te objasnim sta rade , ugrade plin , a posle naprave autocalibraciju i dobikes tasko auto!
posle dode te stvari da check , i trese, i hoce da stane.....
samo korektno tako moze da se steluje da sednes sa serviserem i idete na krug i usput on steluje !
ac stag 4 su ugradili? tocakboca 51 lit?
poz
Uredjaj koji je ugradjen je Lecho,ako sam dobro upućen stag se podelio na 2 dela tj. dve fabrike ,druga je koju sam ja ugradio po preporuci ,a trebalo bi da je softverski napredniji od staga...Boca je obična od 50 l smeštena izmedju koševa tako da što se mesta tiče nisam nešto značajno izgubio pošto mu je gepek inače ne baš mali,dobra stvar je što su morali da naprave neko kao ležište ili stalak (šta god) za bocu ,u mom slučaju dve cevi na koje naleže boca koje su pritom čini mi se varene za koševe i tom prilikom dosta učvršćuju karoseriju....
Jedino što mi nije ventil za točenje ugradjen tamo gde sam hteo (ispod poklopca rezervoara) zato što po nekom standardu ne bih mogao da prodjem atest...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od Beasaster » Sre Mar 06, 2013 5:08 pm

Mali update tiče se potrošnje koja je merena na pun rezervoar,dakle svaki put se sipa pun i prazni do kraja.
E pa ovako TNG sipan na NIS-u potrošnja je 10.5-10.7l ,ista potrošnja je i na Knez petrol-u,na LUKOIL pumpama potrošnja nešto veća 11.2-11.5l,još jedna pumpa na kojoj sam isprobao plin je Mol i tu sam izmerio potrošnju 9.5-10l...
Dakle na ovim pumpama sam probao TNG,e sada što se tiče cena na LUKOIL-u em je najveća potrošnja,em je najskuplje gorivo tako da tamo čini mi se više neću sipati,na NIS-u neznatno skuplje nego Knez petrolu i MOL-u koji inače imaju identične cene.
I još jedna stvar,dakle deluje najekonomičnije da se sipa na MOL-u,medjutim ja sipam na Knez-u,ponekada svratim i na NIS ali retko,znači Knez petrol ima gorivo zadovoljavajućeg kvaliteta i cene,a potrošnja prosečna rekao bih,a što se tiče MOL-a trenutno ću ga zaobići ili promeniti pumpu,a razlog je bez obzira što ima najniže cene i najnižu potrošnju što mi se auto sa njihovim gorivom par puta dnevno gasio na leru tj. kada usporim i stojim na semaforu...
Toliko za sada...Pozzz
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od vladimir.ra » Čet Mar 07, 2013 9:44 am

Znaci, da sipamo gas u Knez-u ?

Hvala na informacijama, kada prikupim iste, prenecu svoja iskustva...

ps. A sto se tice Lukoila, u Sd-u imamo jednu njihovu pumpu, pa ili je guzva, ili nema nikoga pa kada se parkiras da sipas, dodje ti pumpadzija sa informacijom kako im je trenutno nestalo gasa...!!! Ja pitam lepo, pa sto ne napisete da nema gasa, stavite neko obavestenje, da ljudi ne gube vreme i da produze dalje, odgovor mu je bio: Ne da gazda da pisemo da necega nema...

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od Beasaster » Čet Mar 07, 2013 7:02 pm

To su moja iskustva,a i NIS je dosta pristojan da kazemo...
Planiram da ponovo probam MOL-ovo gorivo ,ali do tada najbolji odnos kvalitet-cena za sada je na Knez petrolu...
Posledni rezervoar sipan na Knezu je 10l/100....Mada sve zavisi od načina vožnje,ali recimo da uopšte ne štedim papučicu gasa...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Korisnikov avatar
Beasaster
Član kluba
Član kluba
Postovi: 788
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 12:38 am
Lokacija: Železnik

Re: Mitsubishi Galant EA0 TNG edition

od Beasaster » Sub Maj 04, 2013 4:41 pm

izgleda da sam se dooobro zeznuo po pitanju pumpe MOL,nije bila u pitanju ona već MBG tako da kod njih više neću sipati,znači zaobilazim MBG,a ne MOL...
a što se tiče višemesečnog testiranja za sada se ubedljivo najbolje pokazala i što se tiče benzina i što se tiče TNG-a EKO...
GALANT EA0 GLS 2.0 16V 1997 100 KW 4G63

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 5:46 pm