Protokomer,da ili ne?
Sve što ima veze sa ovim alternativnim gorivom...

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Protokomer,da ili ne?

od vektor » Sub Apr 15, 2017 11:33 pm

Dosao sam veceras sa puta,normalno upalio auto,odvozao jedno 200km bez problema,stao pred zgradu,ugasio auto na 15 minuta da izbacim stvari i krenem dalje i tu nastaje problem.U pitanju je carisma 1.8 glx,benzin-sekvent plin.Motor vruc,auto vozen,ugasen,i nakon 15 minuta kad sam probao da ga opet upalim,na benzinu vergla,stuca kao da ce upaliti,al ne pali,ponasa se kao da nemam benzina,a po meracu pola rezervoara.Probam da ga upalim direktno na plin ( drzim taster od sekventa i verglam ),na plin upali,moze se voziti,ali cim pustim papucicu gasa,i na plinu gubi obrtaje i gasi se.U mojoj ludoj glavi je neka logika da je otisao protokomer,pa motor ne dobija dobru smesu benzin-vazduh ili plin-vazduh,ali bih ipak voleo da cujem i neko drugo misljenje.Hvala u napred na odgovorima.

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: Protokomer,da ili ne?

od vektor » Sub Apr 15, 2017 11:34 pm

Samo da jos dodam u pitanju je Mitsubishi Carisma 1.8 GLX benzin-sekvent plin.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Protokomer,da ili ne?

od DJ DEX » Ned Apr 16, 2017 1:24 pm

Ako si imao neku detonaciju postoji mogućnost da je crko protokomer.U tom slučaju aluminijsko saće na protokomeru ispadne i obavezno svetli check lampica.
Može biti i pumoa za gorivo ali u tom slučaju radio na plin.

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: Protokomer,da ili ne?

od vektor » Ned Apr 16, 2017 11:55 pm

nisam imao detonaciju,proverio upravo aluminiumsko sace danas,nije ispalo,sve je na svom mesto,cak sta vise,pustio sam auto da prenoci,i na benzin dok je motor hladan upalio na zub,ali cim se nakon 5-6 minuta motor poceo zagrevati,poceo je da trokira i vise ne pali na beznisn.znaci zakljucak,na benzin pali samo dok je motor hladan,na plin pali bilo kako,ali nema ler ni na plin,ni na beznin.secam se kod starih motora,sa karburatorom,znam da vruc auto na benzin nije mogao upaliti,ako je sauh povucen,pa mi sve nesto mirisi da dotok vazduha nije dobar,pa samim tim ni smesa koju motor dobija.

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Protokomer,da ili ne?

od DJ DEX » Pon Apr 17, 2017 9:16 pm

nisam imao detonaciju,proverio upravo aluminiumsko sace danas,nije ispalo,sve je na svom mesto,cak sta vise,pustio sam auto da prenoci,i na benzin dok je motor hladan upalio na zub,ali cim se nakon 5-6 minuta motor poceo zagrevati,poceo je da trokira i vise ne pali na beznisn.znaci zakljucak,na benzin pali samo dok je motor hladan,na plin pali bilo kako,ali nema ler ni na plin,ni na beznin.secam se kod starih motora,sa karburatorom,znam da vruc auto na benzin nije mogao upaliti,ako je sauh povucen,pa mi sve nesto mirisi da dotok vazduha nije dobar,pa samim tim ni smesa koju motor dobija.
Bilo bi ti najpametnije da posetiš nekog ko se razume.Rešenje nećeš naći ovako virtuelno.

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: Protokomer,da ili ne?

od vektor » Pon Apr 17, 2017 10:12 pm

vec dogovoreno,ide rano ujutru majstoru ;-) a resenje ni ne trazim ovde,al svaki novi problem,je sansa da ovde nesto novo i naucim,zar ne?

vektor
Početnik
Početnik
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Feb 14, 2015 9:35 pm

Re: Protokomer,da ili ne?

od vektor » Uto Apr 18, 2017 9:57 pm

reseno,crkla pumpa,narucio odma drugu :D

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:25 pm