Problem sa elekro prskalicama
Sve što se tiče struje, prekidači, releji, instalacije...

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Problem sa elekro prskalicama

od Istok Vranjanac » Sub Maj 14, 2016 5:05 pm

Kada sam kupovao auto znao sam da mu ne rade prskalice na zadnjem staklu, prethodni vlasnik mi je rekao da je najverovatnije crkao elektro motor i on je samo zamenio creva sa jednog eletro motora na drugi. Naravno ja sam prihvatio to zdravo za gotovo i ubedjen da cu problem resiti sam, lepo sam narucio dva elektro motora za svaki slucaj jer imaju razlicite ulaze za struju. Danas i ako je padala kisa resio sam da da zamenim to sam. Smotao sam lovan skroz udesni, odsrafio srafove koji drze plastiku ispod krila i naisao na dva elektro motora, sav radostan :lol: jer su veoma pristupacni za zamenu skinem oba montiram nove i naravno nalijem vodu u posudu, upalim auto i krenem sa prskanjem, kad ono mucak :wtf: opet samo baca vodu na sofer sajbnu ali na zadnje staklo ne. Legnem opet ispod auta vratim stari eletro motor ali od prskanja nema nema nista. E sada me zanima da li je neko imao slicnih problema jer na mojoj karizmi ima i nekih rupa na braniku ispod farova koje su zacepljene cepovima a koje su po recima vlasnika sluzile za prskanje vode na farovima ako su zaprljani. Naravno ja sam skinuo te cepove i nikakve prskalice nisam nasao u tim rupama. Da li je neko imao probleme ove vrste?

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Problem sa elekro prskalicama

od DJ DEX » Sub Maj 14, 2016 6:53 pm

Moraš prvo proveriti da li dolazi struja do oba motora .Takođe moraš proveriti da nije zapušila zadnja prskalica.Prskalice za Farove imaju posebnu pumpicu.

Korisnikov avatar
Istok Vranjanac
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Maj 10, 2016 2:06 am
Lokacija: Vranje

Re: Problem sa elekro prskalicama

od Istok Vranjanac » Sub Maj 14, 2016 7:03 pm

Moraš prvo proveriti da li dolazi struja do oba motora .Takođe moraš proveriti da nije zapušila zadnja prskalica.Prskalice za Farove imaju posebnu pumpicu.
Hvala Dex provericu da li ima struje, to cu onom lapicom sto lici na fazometar da proverim. A ako ne uspem da nadjem krvar onda cu oterati kod elektricara.

Korisnikov avatar
nightwish80
Početnik
Početnik
Postovi: 46
Pridružio se: Uto Nov 03, 2020 12:39 pm
Lokacija: Bg

Re: Problem sa elekro prskalicama

od nightwish80 » Čet Nov 05, 2020 2:16 pm

Moraš prvo proveriti da li dolazi struja do oba motora .Takođe moraš proveriti da nije zapušila zadnja prskalica.Prskalice za Farove imaju posebnu pumpicu.
Hvala Dex provericu da li ima struje, to cu onom lapicom sto lici na fazometar da proverim. A ako ne uspem da nadjem krvar onda cu oterati kod elektricara.
Da li se resio problem? Mozda nema veze sa tvojim problemom, ali kod mene se bilo otkacilo crevo na zadnjoj prskalici i umesto po zadnjem staklu, prskalo je vodu po gepeku. Glupo ali istinito.
Problem ide tamo gde kažu: nema problema :ugeek: .

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:41 pm