Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993
Imate neku nedoumicu prilikom kupovine, slobodno se posavetujte sa ostalim članovima...

Korisnikov avatar
Atticus
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:55 pm

Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od Atticus » Čet Jul 26, 2012 8:36 pm

Zdravo svima, interesujem se za Micubisi Galant '91, inace nikad nisam vozio Micu, niti bilo koji japanski auto uopste, zadnji auto mi je bio Tipo, pa bih sad uzeo nekog japanca jer ih oduvek volim i postujem, a pogotovo Micubisi. :) Gledam jedan sa oglasa, tu mi je u blizini, pa bih pre nego sto odem da ga pogledam hteo da vas zamolim za neku sugestiju jer ja nemam iskustva sa ovim modelom, recimo interesuje me kako stoji stvar sa delovima i servisiranjem, da li ima delova i kakve su cene? Evo i link za oglas, pa ako generalno imate neki komentar i misljenje u vezi istog, bio bih vam zahvalan. Hvala i pozdrav! :)
http://www.polovniautomobili.com/oglas2 ... ekventtng/

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od gile » Čet Jul 26, 2012 9:20 pm

lepo izgleda auto na prvu loptu ali kad vec ne znas i nisi imao posla sa japancima moram ti reci NE KUPUJ OVU KANTU BACAS PARE !!!!
auto je mator i istrosen i ta raga je zavrsila svoj radni vek odavno (alo 22-23 godine ima pa devoke su tog godista matore )
svaki deo je skup ( a te fore nista mu ne crkava jer je japanac to je laz najveca crkava ali ne tako cesto kao kod drugih) i ko zna sta mu fali (trapovi -lezajevi,ko zna mozda su jos fabricki vreme je da ih zamenis,amortizeri )i ko zna sta mora da se menja kad ga kupis jos e pa kad stavis na papir izadje mnogo 200-400e min cim ga kupis imas da puknes na njega (ne gledajuci ga :thumbdown: ) to je vec 2000e dok trepnes odose iz tvog dzepa
pricekaj jos malo skupi koji dinar i kupi nesto novije (bar ispod 15god) ne ljuti se da je imao ko mene da posavetuje bio bih srecan covek sa novijim autom u svom vlasnistvu :wave: :wave: :wave: :wave: :wave:

Korisnikov avatar
Atticus
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:55 pm

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od Atticus » Pet Jul 27, 2012 8:35 pm

Gile bre, ne da mi ubi volju za ovim autom, nego si mi ubio volju za zivotom! :D Salim se, hvala na savetima, moram da kazem da se slazem sa tobom, nisam imao iskustva sa micubisijem, ali sa drugim kolima jesam, i sve sto si rekao stoji. :) Meni se ovaj auto oduvek svidjao, imao ga moj stric pre 15 godina, itd, gledao sam i neke tojote, ali micubisi mi je ipak nekako najdrazi. Bilo bi mnogo fino kad bih sad imao neki evro vise za kupovinu, tako da onda ipak je verovatno da cu jos malo da pricekam i skupim jos malo, jer za ne toliko mnogo para vise mogao bih da gledam neka prilicno novija kola, kao sto i sam kazes. Hvala jos jednom na komentaru, pa se druzimo ubuduce, nadam se. :thumbup:

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od DJ DEX » Pet Jul 27, 2012 9:20 pm

Vozio sam gotovo sve modele Mitsubishi vozila.Po kvalitetu u bilo kom pogledu najbolja Mitsubishi vozila su se proizvodila bas u tom periodu koji ti trazis.Galant je neprevazidjena limuzina.Kroz moj licni vozni park Galant je bio u opticaju od pre 6godina do pre 2 meseca.Slazem se da ga je vreme pregazilo i da vecina nema klimu,da nijedan nema AIR BAG alida jos uvek vredi-to je tacno.Cena na trzistu to dokazuje.Dobar Galant ne se krece oko 1500 a skoro da Carisma moze da se kupi za te para.ALI.. :!:
Ta dva modela ne mogu da se porede.Pogledaj samo cene na trzistu skoro 10.godina razlike a cena slicna.
Kod kupovine Galant-a ipak treba obratiti paznju i na limariju.Zub vremena je uradio svoje.Taj koji si ti gledao ne izgleda lose al mu je verovatno zbog sekventa cena malo jaca.Mislim da moze da se nadje jeftinije a i na njega moze i obican plin.
http://www.mojauto.rs/polovni-automobil ... t_1991_god
Pogledaj ovog.Ovo je Galant iz LIMITED EDITION serije koji pored ostale opreme ima i klimu :!:
http://www.mojauto.rs/polovni-automobil ... t_1990_god
Uz malo strpljenja moze se naci dobar.Inace sto se delova tice cene su poprilicno povoljne.POZZ

Korisnikov avatar
laki72
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 283
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:36 am
Lokacija: beograd

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od laki72 » Ned Jul 29, 2012 2:57 am

Imao sam takvog u svom posedu od 2001 do 2006 godine. Fantastičan automobil.
potpisujem za ovo što je Dex napisao u vezi kvaliteta :!:
Potraži dobro očuvan primerak i uživaj.
Starost nikad ne treba da bude presudan faktor pri kupovini polovnog automobila,
isto kao što to nije presudno kad biraš devojku za ženidbu.
Presudno je koliko je izrabljena :lol:

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od gile » Ned Jul 29, 2012 10:28 am

e bas si lepo opisao
kad resis da se zenis NIKAD ali NIKAD ne uzimaj mladju samo sto stariju zenu nadji neku ocuvanu i srecno ti sa njom (do prve raskrsnice kad je pukne kuk ili kamen u zuci ili pitaj kurac sta drugo sto nikad nije crkavalo ali ZAMOR MATERIJALA je ucinio svoje )
tako ti je sa galantom iz pitaj kur.c koje godine 91 :D :D :D :D :D skupi jos kinte i strpi se malo (strpljen spasen) inace cekaces svaki dan operacije kuka toj matoroj LADY :lol: :lol: :lol:

Korisnikov avatar
Atticus
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:55 pm

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od Atticus » Sub Avg 04, 2012 12:44 pm

Kad smo vec kod zenidbe, pa u danasnje vreme pre cu da nadjem dobro ocuvan Galant '91 nego neamortizovanu devojku '91. :D Bio sam na odmoru, pa malo kasnim s odgovorom. Uglavnom, zvao sam ovog momka iz Nisa, on je auto uzeo u neku zamenu i covek ne zna prakticno nista da mi kaze, kao da sam pozvao nekog njegovog komsiju, ne zna ni koliko trosi, itd. :) Kad budem imao vremena mozda i svratim do njega cisto da pogledam auto. Hvala puno svima na odgovorima i pomoci, cujemo se i nadam se druzimo. Tacno je to da bih sa jos nekoliko stotina jevreja bio u puno boljoj poziciji pri odabiru, ali sto manja suma ti fali na kraju, to je do nje uvek nekako teze doci. :P Pozdrav :wave:

Korisnikov avatar
vladimir.ra
Mitsubishi fanatik
Mitsubishi fanatik
Postovi: 374
Pridružio se: Pet Okt 28, 2011 8:07 pm
Lokacija: SMEDEREVO PRESTONICA SRBIJE !!!

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od vladimir.ra » Pon Avg 06, 2012 11:38 am

KAO VLASNIK GALANTA IZ 1990 GOD I TO VEC 6 GODINA ODUSEVLJEN SAM AUTOM I STO SE MENE TICE MOJ SLEDECI AUTO CE BITI ISTO GALANT !

Giletu poruka da godine nemaju veze ako je auto dobro ocuvan, pa bre ima 2000-tog godista krseva koliko hoces posebno nemaca i francuza o italijanime necu ni da govorim...

Korisnikov avatar
promaseni
Standardan član
Standardan član
Postovi: 58
Pridružio se: Uto Jun 28, 2011 6:23 pm
Lokacija: Beograd

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od promaseni » Pon Avg 13, 2012 8:46 pm

Pridružujem se preporukama, pod uslovom da auto nije krš. Vozim 92. godište od 2003 i zadovoljan sam. Čak ga ni ne održavam koliko bi trebalo (srpska posla: "ma izdržaće...").Još ako ponešto znaš i sam da odradiš na autu da te majstori ne deru za svaku sitnicu... :thumbup:

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Saveti za kupovinu Mitsubishi Galant 1987–1993

od gile » Uto Avg 14, 2012 1:47 am

mitsubishi je jedno tesko sranje od auta limarija je toliko slaba tanka i meka da to nije normalno svaki limariski deo auta na lanseru i koltu u tom periodu 89-92g je jedno djubre i svaki put kad se provozam sa mojim lanserom molim boga da mi neka budala ne uleti sa bilo kojim NE-JAPANCEM i rasturi ovo sto sam od auta napravio.PODLOZAN JE TRULENJU OD SMRDLJIVOG KROVA KOJEM MORAJU PLIHOVI DA SE POJAVE(svako ko misli a dosta nih sam cuo da govore da su kola parkirali ispod drveta pa ima je nesto kanulo po krovu gresite poceo je da otice od trulezi) PA DO RUBOVA :!: o trapovima da i ne govorim :!: :!: motor je jedina dobra stvar na njemu i to je za postovanje ali zato zivce izgubih na gluposti i probleme koje ni lada.fica.spacek ... nikad imali nisu :!: :!: :!: :!:
moj sledeci svakodnevni auto bice mecka pa makar stara i 20 godina jer je po udobnosti ,sigurnosti,bez premca :!: :!: :!: sto se tice micubishi auta nikad vise gresku napraviti necu.da se prevarim i da ga kupim :!: :!: :!: :!:
svi koji imaju sta da kazu na ovu temu nek prvo napisu koliko predju godisnje sa svojima mitsubishijem i koliko je auto kod njih i sta su zamenili na njemu u tom periodu.pa onda neka komentarisu( jer ako mi kazes da ni dinar ulozio nisi jer tvoj auto od 20 g se ne kvari jer to je japanac , prelazis mesecno ispod 800km onda tvoj komentar nije bitan niti smes da ga ostavljas) I DODJITE NA SKUP U KRAGUJEVCU :thumbup: :wave: :wave: :wave: :wave:

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost

Danas je Čet Mar 28, 2024 2:20 pm