Space Star 1.9 DI-D 2001.
Napišite nešto o sebi...

Korisnikov avatar
vtomic
Početnik
Početnik
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 11:53 am
Lokacija: Beograd - Zemun

Space Star 1.9 DI-D 2001.

od vtomic » Pon Jun 06, 2011 1:30 pm

Zdravo svima,
Evo da predstavim i nas novi (polovni) auto, Space Star 1.9 DI-D, 2001. god.
Slika

Auto smo kupili dosta hrabro, obzirom da je malo stariji za dizela (2001. god), a jos common rail dizel (Reno-ov motor, turbina, plivajuci zamajac, commonrail brizgaljke, ...), da je kupljen na auto-placu u Beogradu, uvoz iz Italije, bez ikakve posebne preporuke i bez poznate servisne istorije, sa sumnjivo cistim-opranim motorom. Dakle, samo uz jedno gledanje majstora, plus neki licni "dobar osecaj" koji je pratio svako gledanje tog primerka.

Auto dosta dobro vuce i vozi se lako i prijatan je za putovanje (s tim sto prvi put sada vozim dizela pa ne mogu da uporedim s nekim drugim autom), mehanicki i limarijski je odlican. Prethodni auto je Toyota Corolla '90 1.3 XL, najcesci srpski japanski auto i izdrzljivo verno magare :)

Uradili smo: veliki+mali servis, servis klime, a resavamo mnogo sitnica u enterijeru koje su zatecene: ne radi dugme za reset dnevne kilometraze, nema indikacije za migavce na kontr.tabli, ne radi svetlo kabine. Ostaje jos da resimo: upaljena lampica za SRS airbag (auto po recima majstora nije imao sudare, verovatno je neki kontakt u pitanju?), displej na putnom racunaru brljavi , svetlo u gepeku je ukljuceno stalno, otkinuto dugme podizaca prozora kod vozaca, nedostaje cela polica gepeka... Za poslednja dva moracu svakako na otpad, neke sam vec zvao, nemaju.
Stavio bih jos alarm, prednje maglenke (zute, ako nadjem), parking-senzore...

Jako sam se potrudio da nabavim korisnicko uputstvo (ne servisno) za ovaj auto, neverovatno kako ga nema. Tj nasao sam na ruskom i poljskom jeziku, ali na srpskom il engleskom, nema. Inace, servisno uputstvo sam nasao i skunuo jos pre kupovine auta. Nije me mrzelo, pisao sam i uvozniku (Inoto), Mitsubishi Europe-u... I dalje cekam da mi ovi drugi jos odgovore, ali mrka kapa....

Eto, to je otprilike to za prvih mesec dana. Znam da je u pitanju evropski (holandski) Micubisi i da nazalost to "nije to" kao japanski, ali u nekom treuntku ovaj auto se ucinio kao najracionalnija kupovina.
Nadam se da sam posteno ispunio obavezu predstavljanja ovde :)


Veliki pozdrav,
Vlada
Zemun

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 417
Pridružio se: Pon Okt 25, 2010 12:00 am
Lokacija: Novi Sad

Re: Space Star 1.9 DI-D 2001.

od TRIO_driver » Uto Jun 07, 2011 9:17 am

Dobrodosao!

Vidim da znas sta si kupio i sve o autu, tako da nema sta se dodati.. :clap:
Slika

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Space Star 1.9 DI-D 2001.

od DJ DEX » Uto Jun 07, 2011 9:31 am

Pozdrav i dobrodosao!

Korisnikov avatar
Nino
Mrzovoljni admin
Mrzovoljni admin
Postovi: 518
Pridružio se: Pet Okt 15, 2010 1:27 am
Lokacija: Bg Vidikovac

Re: Space Star 1.9 DI-D 2001.

od Nino » Uto Jun 07, 2011 10:46 am

Pozdrav :wave:

I više nego pošteno si odradio posao predstavljanja ali ubuduće sve o autu ( nove slike, sve što radiš i menjaš na njemu ) stavljaj u ovu temu viewforum.php?f=6

Korisnikov avatar
Vlada
El Presidente
El Presidente
Postovi: 1133
Pridružio se: Sub Okt 16, 2010 10:32 am
Lokacija: Beograd

Re: Space Star 1.9 DI-D 2001.

od Vlada » Uto Jun 07, 2011 10:58 am

Pozdrav :wave: A kupovina je stvarno bila hrabra, tako da mogu samo da kazem srecno!

Korisnikov avatar
vtomic
Početnik
Početnik
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Maj 17, 2011 11:53 am
Lokacija: Beograd - Zemun

Re: Space Star 1.9 DI-D 2001.

od vtomic » Čet Maj 20, 2021 5:41 pm

Pozdrav drugari,
Izgleda da je kupovina zaista bila dobra, auto je napunio punih 20 godina, od cega ga mi vozimo poslednjih 10 godina, i da nas jos nije ostavio na putu. A isli smo njime svuda, po Marsu, Jupiteru, Neptunu... gde sve nismo bili (Grcka, Nemacka, CG, vikendica, tazbina i druga mesta s losim putevima). Video je i nesto off-road voznje, koliko je mogao da podnese, svakako vise nego prosecan ne-4x4 automobil. Dosta je vremena i para kostalo i njegovo odrzavanje u ispravnom stanju, tako da nije toliko trajanje niotkud. Ali me s nekim stvarima odusevljava, kao npr. ne trosi skoro nimalo ulja, nema dolivanja pre malog servisa - jedino sto vrlo malo pusta na turbini, sto je boljka Renault 1.9 dCi motora.
Moram da povucem neke prvobitne tvrdnje, kao npr. da Mitsubishi Europe modeli (pravljeni u Holandiji) ne valjaju. Limarija im je dosta dobra, mehanika takodje, ali im je kvalitet plastike (prekidaci i sl.) stvarno los.
Ovaj 1.9 DI-D ima Renault-ov motor 1.9 dCi (Bosch ubrizgavanje), Volvo manuelni 5-brzinski menjac i Mitsubishi trap i oslanjanje, sto se sve ispostavilo kao kvalitetno. Sad, neko bi rekao, kakav Frankenstajn, neko drugi - lep primer saradnje izmedju grupacija proizvodjaca. Bitno je da je to sve vesto uklopljeno i dugotrajno, a shvatio sam da ga verovatno nikad necemo prodati, vozicemo ga dok se ne raspadne ;)

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Pet Mar 29, 2024 3:14 am