MiniEvo
Predstavite vaš Mitsubishi i modifikacije koje ste radili na njemu...

kilex993
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Okt 07, 2018 9:57 pm

MiniEvo

od kilex993 » Čet Feb 28, 2019 8:47 pm

Registrovao sam se na forumu pre nekih 4-5 meseci predstavio sam se, ali nikako da predstavim svoj auto. :lol: Elem sto naslov kaze miniEvo ili ti Mitsubishi Colt 1.5T 2006 (CZT model). Auto sam kupio od lika koji ga je uvezao iz Švajcarske, i registrovao ga ( jos uvek mi nije jasno zašto ljudi kupe auto da bi ga preprodali i registruju ga, valjda da se ljudi nalože da nemaju taj trošak registracije kad kupe auto).

Pre priče kako sam zadovoljan autom, šta sam mu sve servisirao, mala uvodna priča. Sa svojih 25/26 godina, kad god sam hteo nešto da kupim dal je to telefon, računar, neki alat, bilo šta uvek sam gledao šta je bolje za određene pare kakve performanse ime, koliko je kvalitetno i uvek AAALII uvek sam se zaj****. Uvek mi nešto promakne. Tako da pri kupovini svog prvog ličnog auta (da nije ćaletov, dedin ili od drugara) sam odlučio da odem da vidim auto ako mi se svidi na prvi pogled UZIMAM. Tako je i bilo otišao sam pogledao auto, pregledao motor, provozao, sutradan sam došao i kupio ga za 3150e. Nakon 5 meseci i dalje smatram da nisam pogrešio.

Sad malo o samom Autu. Motor 1.5T MIVEC(Mitsubishijev variable valve system) 110kW, 210Nm. Proizvodnja 2005, prvi put regitrovan Jul 2006. Prešao sada 216000km. Ništa preterano od dodatne opreme, ABS,ASR,ESP (za koje nažalost ne postoji dugme da se ugase ponekad) :). Klima, Grejači retrovizora (ne znam kako su ljudi pre ovog otkrića vozili po kiši). Sportska sedišta (neke polu kadice).

Tužna priča čovek mi je prodao auto na Alu felnama 15" (koje očajno izgledaju, sramota me je), gume na tim felnama takođe sačuvaj me bože DOT iz 2004 godine, i sa čeličnim 15" felnama sa zimskim gumama, 2 gume su u "pristojnom stanju" DOT 2015. Fabrički auto je išao na 16" ili 17" felnama, jedan od razloga prednji diskovi su poprilično veliki 15" jedva stane. GLAVNI razlog zašto auto nisam slikao i predstavio jeste jer mi je na odvratnim felnama. haha :D Biće više slika čim na proleće legnu nove felne i gume.

Od kad je kod mene na auto sam servisirao sledeće:
Zadnja kočiona creva, zadnje diskove, zadnje pločice i reparaciju zadnjih klešta.
Zamenu prednjih pločica.
Sredjivao trap: Stabilizatori, gumice balans štangle, krajeve spone.
Malo je puštao ulje na poklopcu dekle, tako da sam menjao dihtung. dekle
Svećice.
Mali Servis (filteri i ulje).

Ostalo mi je još veliki servis da uradim uskoro.
Ja sam očekivao da ću uložiti minimum 1000e na sređivanje polovnog automobila kad ga kupim, tako da ne nisam kupio totalni leš od automobila samo želim sve da mu servisiram da mogu bez razmisljanja dal nešto fali (kao naši stari 1987) sednem u kola uveče i odem do Trsta na jutranju kafu. :lol: :lol: :lol:


Meni lično je auto savršen. Ima i više nego dovoljno snage da se na Ibarskoj pretekne šleper bez da se pomolim da li će mi neko naići iz suprotnog smera. Zbog dimenzija za grad idealan. Zadnja klupa je pomera napred nazad tako da može a se dobije ili veći gepek ili više mesta za sedenje pozadi (što meni i odgovara jer nemam ženu, decu pa da mi treba prostor) dovoljno za mene za svakodnevnu upotrebu po gradu, da odem na neki put/more/izlet.

Mane:
Jako malo Coltića sa tim motorom ima u srbiji i skoro nijedan deo ne može da se nađe na lageru, već mora da se naručuje iz inostranstva.
Auto servisiram kod DEX-a (mala reklama za gospodina :D ) Primera radi, dihtung dekle smo naručili dok je stigao cena je bila 5900din. Da ne pričam kad smo gledali delove za veliki servis došli smo do 600-700e.
E sad to je sportski auto tako da nije ni moguće očekivati da će me veliki servis koštati 124e.

Potrošnja: Za sad ne mogu da kažem tačno, kad sam ga uzeo nisam proveravao svećice jer je palio normalno, i pre toga mi je bila potrošnja oko 10/11l na 100km u gradu. Od zamene svećica primetio sam da troši znatno manje. Tek sam sipao pun rezervoar presao oko 200km potrosio 1/4 rezervoara ali videćemo tačno kad sledeći put budem sipao do vrha. Napisaću feedback :D.

Evo jedne slike kako spava ispred dvorista :D
https://imagizer.imageshack.com/img922/9822/xkiXDT.jpg

Jos slika kad se namontiraju felne nove :lol:
P.S
Znaaam post je predugačak, ali mnogi dođu na forum i ne predstave se pa ja da nadoknadim :D

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: MiniEvo

od DJ DEX » Pon Mar 04, 2019 10:01 pm

Pozz i dobrodosao :wave: :wave: :wave:

Korisnikov avatar
darijailija
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 661
Pridružio se: Sub Jan 01, 2011 9:19 pm
Lokacija: Kragujevac

Re: MiniEvo

od darijailija » Uto Mar 05, 2019 12:05 am

Pozdrav daj slike :D
IVAN KG (Outlander 2.0 4G63 Colt czT)

Korisnikov avatar
chetka
Standardan član
Standardan član
Postovi: 52
Pridružio se: Uto Mar 01, 2016 5:49 pm
Lokacija: Kumodraž

Re: MiniEvo

od chetka » Pet Mar 08, 2019 3:04 pm

Bukovička ulica. Pozdrav od ex-komšije, živeo sam nekada u toj zgradi na slici (rođen tu). :)

Super je autić, ajd' menjaj te felne, pa da vidimo i ostatak. Mogu misliti kako Coltić leti sa 150KS. :D
Galant EA V6-24

kilex993
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Ned Okt 07, 2018 9:57 pm

Re: MiniEvo

od kilex993 » Sub Feb 20, 2021 4:26 pm


Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 11:57 pm