Colt 1.6 GTI-16v
Predstavite vaš Mitsubishi i modifikacije koje ste radili na njemu...

Korisnikov avatar
Verbalan
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jan 10, 2015 10:58 pm
Lokacija: Beograd

Colt 1.6 GTI-16v

od Verbalan » Ned Jan 11, 2015 1:34 am

E ovako, posle predstavljanja mene kao novog clana, red je da predstavim i auto koji me je i doveo ovde.
U pitanju je Colt 1.6 GTI 16v, 1990. godiste. U Srbiju ga je uvezao caletov kolega i to iz Svajcarske, '95. godine. Kupio ga je od drugara njegovog sestrica, sa "pravih" 35.000 km. Od tada je covek sa njim presao jos 71.000 tako da je do mog caleta auto dosao sa 106.000km. Pri tom, ne da ga nije "silovao" nego ga je vozio skroz "penzionerski" - mislim da u zivotu njim nije presao preko 3.500 obrtaja :o. Od opreme ima prozore i retrovizore "na struju", servo, volan podesiv po visini, centralno zaklucavanje, skoljkasta sedista, naslone za glavu i pojaseve pozadi, deljiv naslon zadnje klupe, prskalice za farove, panorama stakleni krov iz dva dela, diskove na sva cetiri tocka (napred samoventilirajuci). A cena - 800e, caletu dao na godinu dana odlozeno :thumbup: :lol: .

Elem, kada smo dosli da ga otudjimo od njega, bio je ovakav:

Slika

Inace auto nije napadnut korozijom, pod je bio kao iz fabrike a caletov kolega se potrudio da ga "kastomizuje" ovim extracoooool ratkapnama a pre nekoliko godina ga je i prespricao "da ga malo osvezi", kako nam rece. Elem, osvezio ga je "za sve pare" :shock: , plus je prefarbao i branike komplet u sivo i to preko one crne lajsne i trake koja ide po sredini iste. A farbanje je bilo kriminalno, svako malo je ostalo tragova od slivanja farbe + cini mi se da je vise farbe bilo na kederima nego pored njih :clap: , srecom ne vidi se na slikama :).

Slika
Slika
Slika

Prvo sto smo uradili je da mu privremeno okacimo neke iole normalnije ratkapne (doduse, cale je odabrao neke mnooooogo dobre :roll: ), cisto da nas komsiluk ne zeza :D:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

... a odmah zatim i ubacili Blaupunkt CD player sa USB i citacem kartice, samo na slici nije on u prvom planu:

Slika

E onda je na red doslo da ga "generalno" sredimo spolja - znaci farbanje, sa skidanjem prethodnih slojeva "do lima", sto je nekako ovako izgledalo (nemam bas slika iz svih faza ali moze da se vide smernice). Prvo je "ocerupan":

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

... onda je na red dosla dorada haube i zastita auta:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

... i posle farbanja u komori, polusastavljen je izgledao ovako:

Slika
Slika
Slika
Slika

... a zavrsen ovako:

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Zato sto je bio dobar kod "cika doktora" :clap: pocastili smo ga niklovanim zavrsecima cevi auspuha:

Slika

... i zimskim Dunlop Winter Response 2, 195/65 R14 gumama, koje smo nakacili na felne pre farbanja (i ako on snega, leda i soli videti nece :) ):

Slika
Slika

E onda su konacno na red dosle i neke normalne felne, koje mu idu uz karakter :).
Prvo sam hteo ove da mu nakacim (BMW-ove):

Slika

... ali jedna je bila "budzena" jer je neko njom "overio" rupu pa sam odustao a onda nasao AEZ-ove za 100e, od tipa u Sremskim Karlovcima (puno mu hvala :thumbup: ). Sve 4 su u fabrickom stanju, bukvalno kao da nisu ni vozene, bez i jedne ogrebotine (podrazumeva se da nisu naknadno farbane):

Slika

I na kraju, sve je to ispalo bas ovako:

Slika
Slika
Slika
Slika

Sad je glavni smeker u kraju 8-) a bice jos veci kada dobije foliju na staklima bocno i pozadi a planiram i da mu pronadjem bele prednje migavce ili eventualno zatamnim postojece.
Sto se tice motora, u odlicnom je stanju - sipano je Eneos ulje 10W40, ne dimi, izmedju dva servisa nije nista moralo da se doliva, pali na pola kljuca a ide... pa odvaljuje kako ide, ko ga nije probao - steta sto nije :D .
Eto, to je (za sada) sve od mene i sivog "mladica" i izvinjavamo se ako smo nekoga udavili pre nego je stigao do kraja sa citanjem :).

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od max i minimax » Ned Jan 11, 2015 8:03 am

Čestitam, imaš rijetku pticu i čuvaj je, imam ga i ja sa 4g63 motorom :clap:

Korisnikov avatar
max i minimax
Standardan član
Standardan član
Postovi: 110
Pridružio se: Sub Okt 08, 2011 1:39 pm
Lokacija: Varaždin

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od max i minimax » Ned Jan 11, 2015 11:26 am

Slika
Moj gti za arapsko tržište

Korisnikov avatar
Verbalan
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jan 10, 2015 10:58 pm
Lokacija: Beograd

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od Verbalan » Ned Jan 11, 2015 11:50 am

Hvala :) Ovaj srebrnjak ne planiram da otudjujem, ima svoje toplo mesto u garazi i sluzice samo kao auto za uzivanje, kada mi dosadi "regularan" svakodnevni auto :) P.S. Dobra ova tvoja ptica, opasan 4G63 :thumbup:

Korisnikov avatar
Urke
Član kluba
Član kluba
Postovi: 266
Pridružio se: Ned Jul 21, 2013 10:11 pm
Lokacija: Barajevo BGD

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od Urke » Pon Jan 12, 2015 1:15 am

Svaka cast na trudu oko sredjivanja auta,po meni je bas lepo ispao i odlicna masina... Samo napred... :thumbup: :wave: :clap: :D
Slika
Mitsubishi Colt 1.3 16V 2001 by Urke

Korisnikov avatar
Verbalan
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jan 10, 2015 10:58 pm
Lokacija: Beograd

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od Verbalan » Pon Jan 12, 2015 10:52 pm

Hvala Urke, ima tu jos nekih stvari koje planiram da mu dodam ali ne previse, poenta mi je da samo malo ulepsam stas kakav je imao pri rodjenju :). Znaci, nesto tipa zatamnjivanje stakala, eventualno stopaljki i prednjih migavaca, cisto da mi bude jos veci merak kada ga malo izvedem da pojuri po lokalnim krivinama :).

Korisnikov avatar
DJ DEX
Majstor za japance
Majstor za japance
Postovi: 2550
Pridružio se: Ned Nov 21, 2010 7:28 pm
Lokacija: BG VINČA

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od DJ DEX » Pon Jan 12, 2015 11:16 pm

Nemoj ali nemoj da zatamnjujes stop svetla crnom bojom .Ono sto mnogo bolje izgleda je da ih prefarbas u crveno.Ja sam to radio na silver Galantu i bruka kako izgleda.Inace to sam radio sa Motip crveni sprej za stop svetla.Inace ono sto je jos pozitivno kod ovog crvenog spreja jeste da se sva svetla vide kao i kad je nefarbana stop lampa.
http://i2.cdscdn.com/pdt2/1/6/1/1/700x7 ... 150-ml.jpg

Korisnikov avatar
Verbalan
Početnik
Početnik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jan 10, 2015 10:58 pm
Lokacija: Beograd

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od Verbalan » Uto Jan 13, 2015 12:11 am

Dex, mislim da cu poslusati tvoj savet. I meni nesto nisu "legle" crne stopaljke, nekako mi je vec vidjeno. To sa crvenim mi deluje bas cool. Nadjoh jednu sliku, doduse plavi Lancer ali mu opasno smekerski stoje crvene "oci" pozadi, mada deluje da ili su samo malo zacrvenjene ili je takav ugao da samo izgledaju malo ofarbano:

Slika

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od gile » Uto Jan 13, 2015 8:30 pm

prelep je !

da li si to zamenio mesta natpisima mitsubishi stavio si desno a colt levo..... zar ne treba obrnto?
pozzz

Korisnikov avatar
Den
Početnik
Početnik
Postovi: 33
Pridružio se: Ned Jan 11, 2015 9:54 pm

Re: Colt 1.6 GTI-16v

od Den » Ned Jan 25, 2015 5:36 pm

Ouuu, puno posla, svaka čast!

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 2 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 7:31 pm