Check engine i servis?

Korisnikov avatar
Mladen90
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 12:17 am
Lokacija: Zvornik

Check engine i servis?

od Mladen90 » Pet Apr 20, 2012 1:28 am

Pozdrav, postavio bih dva pitanja ovde, vozim Colt 1.3 CJO, nagazio 180000km...
Prvo, pre neki dan kad sam startovao, iz cista mira se upalila ona lampica za proveru motora. Od tada presao nekih 450km, uglavnom gori stalno. Pri paljenju ostane da svetli... Vozio na racunar, nista nije registrovao, majstor kaze da je to neka sitnica, "gluposti" tipicne za japance. Inace motor radi savrseno (provericu jos dal je i potrosnja normalna) jedino sto onako bode oci non stop, pa rek'o da pitam dal je stvarno bezazleno kao sto kazu?
I drugo: trebao bih ga na servis uskoro, prvi od kako je kod mene. Procitao sam ovde par saveta za ulje i filtere. Zanima me da li neko mozda zna dobar servis za Mitsubishi ili pak prodavncu delova (ako postoji) u Loznici, Sapcu ili okolini. Iz RS sam pa mi je to najblize u Srbiji...

Korisnikov avatar
gile
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 583
Pridružio se: Pon Okt 18, 2010 7:58 am
Lokacija: arandjlovac grad pod bukuljom

Re: Check engine i servis?

od gile » Pet Apr 20, 2012 8:23 am

... Vozio na racunar, nista nije registrovao, majstor kaze da je to neka sitnica, "gluposti" tipicne za japance....

molim te vise ne idi kod tog vola od majstora!!! :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :crazy: :crazy: :crazy:

Korisnikov avatar
zoltangti
Mitsubishi ljubitelj
Mitsubishi ljubitelj
Postovi: 215
Pridružio se: Pet Jul 29, 2011 3:34 pm
Lokacija: Senta

Re: Check engine i servis?

od zoltangti » Pet Apr 20, 2012 10:08 am

check engine bezveze ne svetli
najpre sto svetli zbog loseg goriva i od lambda sonde.....
taj majstor gde si bio bolje da rade stojadine jer 90% to vise zna nego da napravi japance!
drugi stvar kakav uredaj koristio za diagnostiku? ni to ni je sve jedno

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Check engine i servis?

od coggo » Pet Apr 20, 2012 11:47 am

Druže,neke stvari jednostavno ne treba ignorisati kao check engine,osim ako već ne znaš zbog čega bi se to upozorenje aktiviralo pa ćeš problem koji nije hitan rešiti u neko dogledno vreme. A taj majstor je stvarno :roll:
U Loznici imaš dve radnje u kojima bi možda mogao nabaviti delove za servisiranje,evo ti broj čoveka 0693648755,zove se Panto,drži radnju u Banjskom šoru,to je ulica koja vodi pored nove zelene pijace,nekada bila od kamene kocke a sada se kompletno radi. Druga radnja ti je u Pop Lukinoj ulici,jednosmerna pored radio Podrinja,jednosmerna. Kod mene u komšiluku ima radnja koja ima,čini mi se još jednu kantu ulja Eneos 4l 10-40 po ceni od 1500 din. Imaš i varijantu da te odvedem kod majstora koji meni održava auto. U ovim radnjama nisam ništa do sada kupovao od delova,sem Eneosa. Zbog karakterističnosti naših auta prvenstveno prednost dajem DJ-DEXU,Trio Motorsu,Japan Autu. Mada dobar dobar majstor ima dobru logiku za sve modele a nekad je potrebno i iskustvo.

Korisnikov avatar
Mladen90
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 12:17 am
Lokacija: Zvornik

Re: Check engine i servis?

od Mladen90 » Pet Apr 20, 2012 4:35 pm

Kod tod majstora sam bio prvi put, preporucen mi je i deluje kao da zna sta radi. "coggo", ti si mozda i cuo za njega, na valjevskom putu je... Kad je rekao "gluposti tipicne za japance", objasnio je to u smislu da je japanska elektronika preosetljiva, greskica u racunaru ili tako nesto. Inace koristio je dva razl. uredjaja, i oba pokazala isto, tj. nijedan senzor niti lambda sonda ne prijavljuju poremecaje... I ja od pocetka mislim da je do goriva, al on eto rece tako.. Prvi put se lampica upalila 3km nakon sto sam nasuo 40-tak l benzina, a po kazaljci, cini se da je i potrosnja veca... Vozicu ga jos jedno 100km pa kad ponovo naspem videcu dal je do toga, il da trazim dalje sta je... Hvala na odgovorima :)

Korisnikov avatar
rudar
Standardan član
Standardan član
Postovi: 81
Pridružio se: Ned Sep 25, 2011 2:55 pm

Re: Check engine i servis?

od rudar » Pet Apr 20, 2012 10:54 pm

Ja bih na tvom mestu zapucao U BG. Japan auto.

viewtopic.php?f=8&t=1131

Korisnikov avatar
coggo
Mitsubishi zavisnik
Mitsubishi zavisnik
Postovi: 524
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 9:56 pm
Lokacija: Loznica - Srbija

Re: Check engine i servis?

od coggo » Sub Apr 21, 2012 12:05 am

U svakom slučaju ćeš ispratiti,ovde znam za tri zaista dobra autoel.jedan od njih jeste na Valjevskom putu,ali 10-ak km od Loznice. Ove radnje sa auto delovima što sam ti naveo su verovatno opremljene sa osnovnim potrošnim delovima kao što su ulja,filteri,kaiševi,poneki španer,svećice i sl. al te ne košta da proveriš njihove cene i u Bg.ili u drugim mestima. za nešto ozbiljnije po pitanju delova (kvalitetnijih) ipak po jačim radnjama treba pogledati. ako se motaš po Lo.i ako zatreba evo ti moj br. 063262557

Korisnikov avatar
Mladen90
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 12:17 am
Lokacija: Zvornik

Re: Check engine i servis?

od Mladen90 » Sub Apr 21, 2012 1:39 am

Hvala drugari, cenim pomoć. Coggo posebno... Jeste taj autoel., skoro 10 km od grada, kazem, preporuceni i rekao bih pouzdani, samu proveru i reset racunara nisu ni naplatili, samo eto sto ja nisam dobio konkretan odgovor, nista nije ni nasao, a nadam se da jeste neka sitnica ili gorivo (nigde skuplje i nigde losije :x )...

Korisnikov avatar
coltmirage
Početnik
Početnik
Postovi: 49
Pridružio se: Uto Jan 10, 2012 12:11 am
Lokacija: Kragujevac

Re: Check engine i servis?

od coltmirage » Uto Apr 24, 2012 7:22 pm

Druže, i meni se lampica check-engine upalila iz čista mira pre 10-tak godina! I dan danas svetli! Moj ćale je prvi vlasnik auta, i prešao je stvarnih 37000 (trenutno). Odmah smo ga vozili u Velauto u Beogradu, ispitivali su sve živo, sve apsolutno ispravno (i lambda sonda naravno), rekoše teraj, ne znamo u čemu je problem ali problem ne vidimo. Sećam se da smo platili dijagnostiku, a mislim da nismo trebali jer ništa nisu učinili. Ko zna koliko sam ulja u međuvremenu zamenio (menjam jednom godišnje) i sipao benzina na raznim benzinskim stanicama, ali se lampica nije ugasila! Za utehu, sve radi apsolutno ispravno! Ako se nešto i pokvari - popravićemo :)
Pozdrav

Korisnikov avatar
Mladen90
Početnik
Početnik
Postovi: 41
Pridružio se: Uto Nov 08, 2011 12:17 am
Lokacija: Zvornik

Re: Check engine i servis?

od Mladen90 » Ned Okt 08, 2017 9:58 am

Inace, jos svetli, auto presao 90000 od kad se upalila..

Ko je OnLine

Korisnika u ovom forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gosta

Danas je Čet Mar 28, 2024 12:26 pm